Můj Příběh

 

 

Dobrý den,

Děkuji, že jste navštívili mé webové stránky. Rád bych s vámi sdílel krátký příběh o tom, co mě přivedlo právě do kamenické školy v Chorvatsku.

 

kdo jsem a proč dělám to, co dělám ? Tak...

 

Jmenuji se Josef Hojdar, je mi 19 let a k tomuto oboru jsem se dostal úplnou náhodou. Na základní škole jsem neměl ponětí, čemu se chci dále věnovat. Byl jsem zoufalý a nevěděl jsem, co ze mě bude. Jednoho dne jsem na internetu narazil na cestovní kancelář, která nabízela exkurzi na ostrov Brač do kamenické školy. Zaujalo mě, že škola se prezentuje jako jediná na světě, co se studijního programu a ruční práce studentů týče. Na školu se každý rok dostane maximálně 60 žáků. Všechny tyhle informace mě zaujaly a překvapilo mě, co studenti dokáží vytvořit. I přesto, že všechno bylo v Chorvatštině, před koncem mé 9. třídy jsem vzal všechny své úspory, které jsem měl v tu dobu našetřené na nový počítač, a vydal jsem se na dalekou cestu na chorvatský ostrov.

Když jsem dorazil do Chorvatska, cítil jsem se úplně ztracený. Nikdy jsem tak daleko od domova nebyl. Cesta byla dlouhá, úmorná, plná přestupů a zmatků, který autobus je ten pravý, a na které zastávce mám vlastně vystoupit. Po příjezdu jsem narazil na sympatickou babičku, která mě ubytovala u sebe ve skromném příbytku. Dům byl celý z kamene. Obdivoval jsem ho a tehdy nastal první okamžik, kdy si kámen získal mé srdce. Můj pocit se zintenzivněl, jakmile jsem uviděl na druhé straně zátoky svou dnešní školu. Když jsem ji druhý den navštívil a viděl jsem, jak studenti v dílně vytváří kamenného lva, řekl jsem si, že to je to, co chci dělat. Lev v naší dílně stojí dodnes a já jsem se stal jedním z 20 studentů, co Klesarskou školu navštěvují.

Dnes jsem ve 4. ročníku této školy, ovládám velmi dobře chorvatský jazyk a jsem šťastný, že jsem si vybral správně.

 

PS :Připravuji se na maturitu, tak mi držte palce :D

 

PS 2 :Můj kamenický mistr, a jeho nejoblíbenější žák. :D

 

 

 9e326ed7b25c59cf31b6

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cena

19911100
119911100
4 položek celkem